Czas na Instagram Stories Twojej firmy. Jak zacząć.
34.jpg


Jeszcze kilka tygodni temu Instastories, nie było moją ulubioną formą budowania relacji w social mediach. Im dłużej bawiłam się tym formatem, tym bardziej zaczęłam go lubić. Obecnie chętniej robię relację, niż pisze posty.

Jak zacząć robić Instastories?


Polecam Ci zacząć od integracji Twojego Fanpage’a z Firmowym kontem na Instagramie, dzięki temu będziesz miał możliwość publikować story w obu miejscach :)

Kolejny krok pobaw się możliwościami, jakie dają relacje: naklejki, napisy, ankiety, gify, quizy, pytania itd.


Przygotowałam dla Ciebie 7 pomysłów na cały tydzień :)

„Zadaj mi pytanie”
, tą nakleję, możesz dodać do relacji w formacie video lub zdjęcia. Kiedy ktoś zada Ci pytanie, możesz je udostępnić z Twoją nagraną lub napisaną odpowiedzią.

„Ankiety”
, dają możliwość na głosowanie. Jeżeli chcesz, aby twoi obserwatorzy pomogli Ci coś wybrać, to ten format jest najlepszy.

„Dzień dobry”
Relacje, w których witasz nowy dzień. Może to być video lub zdjęcie. Sama często zaczynam dzień z takimi formatem w moich social mediach.

„Myślę, że…”
Relacje z Twoimi przemyśleniami. 15 sekund, to stanowczo za krótko, więc przetrzymaj dłużej białek kółeczko do nagrywania relacji, wtedy automatycznie Instagram zacznie nagrywać kolejne 15 sekund.

„Zapraszam Cię…”
Planujesz live lub właśnie pojawił się nowy film na Twoim kanale YouTube, czy wpis na blogu, to koniecznie zaproś obserwatorów do zapoznania się z tymi materiałami.

„Co u mnie słychać…”
Bardzo lubię informować, co u nas w firmie się dzieje. Jakie mamy plany, nad czym pracujemy itp.

„A po pracy…”
Jak wiesz, ludzie lubią „podglądać” życie innych, więc możesz pokazać co się u Ciebie dzieje po pracy. Częstotliwość oraz co dokładnie chcesz pokazać, zależy od Ciebie.

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci zacząć promować twoje działania na Instastories. 

Zachęcam Cię do oznaczenia @lider.branzy.edukacujnej lub mojego prywatnego profilu @olga_wilczynska_ na Twoim stories inspirowanym tym wpisem.

- 50% na magazyn LIDER
Złap magazyny w promocji.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl