Jak to się dzieje, że niektórzy odnoszą duży sukces w świecie online?
18.jpg

Coraz częściej czytamy informacje o zawrotnych kwotach, jakie ludzie zarabiają ze sprzedaży kursów i usług online.

Oczywiście każdy może zacząć sprzedawać swoje produkty online’owe. Nie ma jakiś wymogów, czy wytycznych w tej kwestii.

Stworzenie kurs online to kilka kroków:

  • Wybrać zakres tematyczny kursu
  • Rozpisanie modułów i lekcji tematycznych
  • Nagranie lekcji
  • Stworzenie PDF
  • Osadzenie kursu na platformie
  • Stworzenie strony sprzedażowej
  • Podpięcie szybkich płatności

I do dzieła! Właśnie zostałeś twórcą kursów online.

Wiemy, wygląda banalnie, ale tak naprawdę jest to bardzo dużo pracy. Uwierz mi na słowo. Mamy w swojej ofercie ponad 12 produktów cyfrowych oraz kilkadziesiąt okien sprzedażowych na swoim koncie. Niestety bardzo dużo osób, które chce przenieść swój biznes do sieci, zapomina o jednej i to zdecydowanie najważniejszej sprawie - o budowaniu społeczności.

Komu chcesz sprzedać swój kurs online?

Aby sprzedawać wiedzę opakowaną w usługi, czy też kursy online musisz mieć świadomość, że będziesz sprzedawać powietrze. Wiedzy nie można pokazać, przymierzyć ani spróbować. Ktoś musi Ci zaufać, aby kupić Twój kurs i obietnicę efektów.

Ile razy kupiłeś kurs od osoby, którą zobaczyłeś pierwszy raz na oczy?

My nigdy nie zainwestowaliśmy w wiedzę osoby, której nie poznaliśmy bliżej poprzez jej działania w Social Mediach. Zawsze zapoznajemy się z treściami, jakie publikuje, oglądam live’y i webinary. Musimy zaufać i poczuć wartość jaką ta osoba daje.

Wracając do zawrotnych kwot ze sprzedaży kursów online

Zauważ jedną ważną rzecz, każdy kto dziś sprzedaje swoje kursy online ze spektakularnymi efektami - ma swoje społeczności, które konsekwentnie i systematycznie buduje od 2-5-10 lat.

Teraz właśnie runęły Twoje plany z bogactwem ze sprzedaży kursów online, teraz Cię pocieszę. Możesz przyśpieszyć budowanie społeczności, która będzie gotowa Ci zaufać i kupić od Ciebie Twoje usługi online.

Nie nastawiaj się na miliony od pierwszego miesiąca, ale wiedz, że przemyślane działania w Social Mediach mogą Ci szybciej budować społeczność i świadomie przeprowadzać ich przez drogę od fana do klienta.

Nasz pierwszy Fanpage, który był nastawiony na sprzedaż kursów online powstał w 2017 roku, niestety brak planu i wiedzy związanej ze sprzedażą produktów cyfrowych położył nas przy pierwszej sprzedaży, gdzie mieliśmy prawie 10 000 fanów i zarobiliśmy zaledwie 2 000 zł :(

Wtedy zrozumieliśmy, że ilość fanów nie ma znaczenia, tylko ich świadomość problemu oraz nasza pozycja jako mentora ma znaczenie.

Prowadzenie Fanpage’a to nie tylko wrzucanie postów.

Jeżeli myślisz, że wrzucanie postów bez celu pomoże Ci w sprzedaży, to musimy Cię brutalnie rozczarować. Byle posty = byle społeczność i ZERO sprzedaży. Jakby prowadzenie Fanpage’a mogło mieć jakiś wzór, to każdy z nas zarabiał by miliony co miesiąc. Niestety to nie matematyka. To konkretne metody i działania, które musisz poznać i dokładnie określić w stosunku do Twoich usług i Twojej grupy odbiorców.

Jeżeli myślisz na poważnie o kursach online, zacznij od budowania Fanpage’a gdzie zaczniesz budować swoją pozycję lidera oraz zaczniesz przygotowywać fanów na zakup Twoich produktów.

Aby ułatwić Ci to zadanie nagraliśmy kurs online, gdzie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem związanym z działaniami w mediach społecznościowych.

Już teraz zapraszam Cię do obejrzenia bezpłatnie pierwszej lekcji z tego kursu. LINK do LEKCJI.

Trzeci numer magazynu lider
Lider Branży Edukacyjnej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl